Podniková ekonomika - 1. ročník bakalářského studia

Předmět Vám otevírá dveře na Provozně ekonomickou fakultu. Studujete jej jako jeden z prvních hned v prvním semestru a dozvíte se, jaké jsou základní činnosti podniku, základy podnikových funkcích a mnohé další. Každý týden probíhá dvouhodinová přednáška a jednohodinové cvičení, kde máte více možností interakce s vyučujícím. Mimo to si můžete domluvit samostatnou konzultaci. Předmět je zakončen písemnou zkoušku z celého semestru, k jejimuž složení musíte předem absolvovat zápočet z problematiky probírané na cvičeních.

Podnikové finance - 1. ročník bakalářského studia

Podnikové finance přímo navazují na podnikovou ekonomiku tím, že se zaměřují na finanční stránku řízení podniku. V rámci předmětu se budeme bavit o základech hodnocení finanční situace podniku, cash flow a mnohém dalším. Na přednášky navazují cvičení, kde máte možnost pobavit se prakticky s vyučujícím o teoretických poznatcích a vyzkoušet si je na konkrétních příkladech. Předmět je zakončen písemnou zkoušku z celého semestru, k jejimuž složení musíte předem absolvovat zápočet z problematiky probírané na cvičeních.

Podnikatelský plán - 2. ročník bakalářského studia

Předmět je zaměřen velmi prakticky a měl by studentům pomoci s porozumnění tomu, jak se sestavuje podnikatelský plán jako nástroj k úspěšnému založení podniku. V rámci předmětu studenti po skupinách takový podnikatelský plán tvoří a jeho dílčí části jsou na cvičeních konzultovány s odborníky z daných oblastí.

Odborný seminář - Ekonomika a finance podniku- 3. ročník bakalářského studia

V rámci 3. ročníku si volíte mezi odbornými semináři z různých ústavů podle svého zájmu. Seminář Ústavu podnikové ekonomiky je veden v angličtině a má za úkol představit studentům terminologii podnikové ekonomiky a podnikových financí, ukázat mnohé vazby mezi probíranou látkou a aktivně zapojovat studenty do řešení problematiky na cvičeních. Předmět probíhá pouze formou cvičení, která jsou každý týden dvouhodinová.

Finanční management - 1. ročník navazujícího magisterského studia

V rámci finančního managementu navážeme na podnikové finance z bakalářského studia a problematiku probíranou tam prohloubíme a rozšíříme o některé prvky, například o základy oceňování a měření výkonnosti. Předmět se skládá z dvouhodinových cvičení jednou za dva týdny a každotýdenní dvouhodinové přednášky. K zakončení je nutné úspěšně absolvovat písemnou a příp. ústní zkoušku, ke které budete připuštěni se získaným zápočtem ze cvičení.

Hodnocení výkonnosti podniku - 1. ročník navazujícího magisterského studia

Předmět se zaměřuje na pokročilé metody hodnocení výkonnosti, jako jsou ekonomická přidaná hodnota (EVA), Balanced Scorecard a další. Předmět je vyučován formou přednášek a cvičení.

Ekonomika podnikových procesů - 2. ročník navazujícího magisterského studia

Cílem předmětu je seznámit studenty s metodami optimalizace podnikových procesů na bázi ekonomické analýzy a reinženýringu, tj. prostřednictvím stanovení postupů, kompetencí a odpovědnosti za jednotlivé procesní prvky, měřením zdrojové náročnosti podnikových procesů, výstupů těchto procesů, predikcí vnitropodnikové poptávky po procesních aktivitách a potenciálním využitím informačních technologií a podnikových informačních systémů v uvedených souvislostech.

 

Kompletní přehled předmětů na ústavu

Tisk brožury

<< <  Září 2020  > >>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Chcete
studovat
na MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět

  • přehled všech studijních programů
  • podmínky přijímacího řízení
  • harmonogram přijímacích zkoušek

Více informací o studiu