Závěrečné práce

Pracovníci Ústavu podnikové ekonomiky vedou každoročně desítky závěrečných prací - bakalářských, diplomových i desertačních. Pokud Vás zajímá problematika podnikové ekonomiky, podnikových financí a dalších témat, kterými se náš ústav zabývá, neváhejte nás kontaktovat.

Obecné informace k závěrečným pracem včetně předpisů, formulářů na záměry a zadání a pod. lze najít na stránkách fakulty.

Jak si najít vedoucího práce?

Studenti posledních ročníků každoročně shání vedoucího své práce. Proto, aby vše proběhlo co nejvíce hladce, doporučujeme:

 1. Nepanikařte. Je nás dost. V klidu si prohledejte nástěnky nebo weby ústavů, kde jsou vypsaná témata nebo směřujte na ústav, jehož předměty Vás zaujaly nejvíce. Pokud si vyberete náš, pokračujte ve čtení dále.
  • Tip: Začněte brzo. Místa se plní rychle.
 2. Zvažte si, nezávazně, jaké téma by Vás nejvíce lákalo. Neomezujte se vypsanými tématy. Vyučující vítají iniciativu studentů.
 3. Podívejte se na vypsaná témata a zkuste tipnout, kdo má nejblíže k Vašemu tématu.
 4. Nejjednodušeji zjistíte informace ve vypsaných tématech (zde níže) nebo v UIS uvidíte, jaké články vyučující napsal, jaké práce vede a u doktorandů mnohdy i jakou psali diplomku. Můžete zkusit také LinkedIn (facebook pro profesionály) nebo ReserchGate (facebook pro výzkumníky). Nebo Google. Google always helps...
 5. Následně zpracujte záměr bakalářské nebo diplomové práce a zašlete, příp. zaneste jej příslušnému učiteli. Zkuste si domluvit konzultaci. 
  • Tip: Někdy se nám maily ztratí. Je to blbé, ale stává se to. Prostě přijďte osobně.
  • Tip: Když nebude mít vyučující už volno, zkuste se zeptat, zda by Vám někoho nedoporučil. Mnohdy to zafunguje. A nezoufejte a začněte znovu od bodu 3.
  • Jak vypracovat záměr bakalářské nebo diplomové práce.
 6. Vyslechněte si připomínky a upravte záměr, aby Vám oběma seděl. Toto se může opakovat i vícekrát.
 7. Spolu s vedoucím pak vypracujete zadání, které se spolu se záměrem schvaluje - když to projde, jste v suchu.
 8. Gratulujeme, máte vedoucího. Teď už jen napsat tu práci. A obhájit ;)

 

Jak si nenajít vedoucího práce?

 

Pár tipů, co nedělat:

Nepište "Dobrý den, máte volno na vedení bakalářky? S pozdravem, xxx." Možná máme... Ale odpověděli byste sami na takovýto mail?

Nechoďte bez tématu. Učitel Vám rád pomůže, když nebudete vědět, ale s nástinem přijďte vždycky. Pro učitele je lepší, když vede práci, která jej zajímá a Vás baví. S tématem máte vždy větší šanci.

Nechoďte za námi s tématy jiných ústavů, jestli bychom je jako nevedli, že to fakt chcete psát, ale tam už Vás nevezmou. Chceme Vám dát naši odbornou radu, nejen být podepsaní pod nějakou prací a poradit Vám jakou barvu vazby vybrat...

Nechoďte s generickými tématy, pokud je nemáme sami vypsané.

<< <  Září 2020  > >>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Chcete
studovat
na MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět

 • přehled všech studijních programů
 • podmínky přijímacího řízení
 • harmonogram přijímacích zkoušek

Více informací o studiu